Чистий четвер - Ukraine3m

Чистий четвер

У Чистий четвер ми згадуємо Тайну вечерю, коли Ісус встановив обряд Святого Причастя. З того часу християнам можна приймати вино і хліб, як символ Крові і Тіла Ісуса Христа, оскільки це важлива частина їхнього духовного життя. Під час Тайної вечері в Чистий четвер Ісус омивав ноги своїм учням, і це символізувало прояв Його любові.

У цей день пізно ввечері один з дванадцяти учнів – Іуда – за тридцять срібників продав свого вчителя Ісуса Христа, який прийняв мученицьку смерть на Хресті.

Увечері в Великий четвер здійснюється ранкова служба Великої п’ятниці – одна з найдовших і найкрасивіших служб в році, відома під назвою “Дванадцять Євангелій”. На ній згадуються Страсті Господні від молитви Спасителя в Гефсиманському саду до положення Його Тіла у Гріб. Ввечері після відправи у церкві люди запалювали свічки і намагалися принести “живий” вогонь до хати.

Чистий четвер — день весняного очищення. В цей день, до східсонця, селяни чистили в стайнях, коморах, на подвір’ї, в хатах — все повинно бути чистим і виглядати по-святковому. В саду і на городі господар згрібав на купу торішнє листя, бадилля бур’янів та сухе ріщя і підпалював — «щоб очистити землю від морозу, зими, смерти і всякої нечисти».

Також, в цей день прийнято прибирати будинок, пекти паски та фарбувати і розписувати яйця. Але ось пропускати заради цього службу неприпустимо. До речі, прибирання в будинку важливе і для випічки. Вважається, що в брудному приміщенні тісто на паски просто не підніметься.
Існує повір’я, що в Чистий четвер, до східсонця ворон носить з гнізда своїх дітей купати в річці. Хто скупається раніше від воронячих дітей, той буде здоровий протягом цілого року. Отож: хворі люди купалися, бувало, вночі — «поки ворон дітей не купає», щоб очиститись від хвороби.

Вода в Чистий четвер може змити всі гріхи, всі образи, весь біль і невирішені проблеми, що накопичилися за рік. Але щоб результат був більш вірним, читайте молитву під час купання, просіть Бога вигнати з вашого життя всі печалі та недобрі думки.

Як сповідь очищає, як вода бруд знімає,

так і ти, четвер, чистим будь, очисти мене від усякого зла,

від образи людям, від неслухняності, від нестриманості,

від диявольської хули, від поганої поголоски, від злих розмов,

бісівських суперечок. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *