Церква Різдва Пресвятої Богородиці Десятинна - Ukraine3m

Церква Різдва Пресвятої Богородиці Десятинна

Сьогодні 1020 років із дня побудови однієї із найстаріших архітектурних та християнськихї пам’яток Київської Русі – Десятинної церкви у Києві. Ця найстаріша кам’яна церква, одна із знакових споруд Київської Русі, стала не лише запорукою християнства, неперевершеним витвором мистецтва, а й усипальнею для Княгині Ольги, Володимира Великого та його дружини Анни.

Храм, який був збудований у 989 – 996 роках на території Київського дитинця на десяту частину прибутків князя Володимира Святославовича (звідси й назва – Десятинна Церква) був надзвичайно вишуканим, оздоблений мозаїками, фресками, вишуканою різьбою тощо. Це була одна з найвеличніших та найкрасивіших споруд того часу. Нищівного удару неодноразово завдавали їй князівські усобиці, війни та пожари. Але завжди знаходились небайдужі, які церкву постійно старались відбудовувати. В 30-х роках XVII століття з ініціативи митрополита Петра Могили почалися розкопки Храму. У руїнах було знайдено саркофаг князя Володимира і його дружини Анни. Біля одніїє із вцілілих прибудов було влаштовано невелику церкву на пам’ять про зруйнованій святині. У ній зберігалася візантійська ікона Святого Миколая, привезена князем Володимиром із Корсуня. За заповітом Петро Могила на відновлення Десятинної церкви залишив тисячу золотих.

До нас дійшли лише згадки у літописах, фундамент, а також плани та обіцянки Президентів та високопосадовців, що українську Святиню буде відновлено.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *