Шарівський замок: велична краса, оповита легендами - Ukraine3m

Шарівський замок: велична краса, оповита легендами

Шарівський замок або Шарівський палац, який знаходиться у селищі Шарівка Богодухівського району на Харківщині – одна з найкрасивіших та найвеличніших архітектурних пам’яток Слобожанщини, збудована в неоготичному стилі. Незважаючи на те, що час залишив свій відбиток на замку, виглядає він велично і гарно: це прекрасна споруда білого кольору, оперезана карнизом, зі стрілчатими вікнами та балконом. Центральний вхід прикрашено двома восьмигранними вежами із зубцями та шпилями. На жаль, за довголітні поневіряння і пустування деякі елементи декору були втрачені. Оточений замок чарівним Шарівським парком, у якому, навколо озер та ставків, ростуть старовинні дуби, ясени, ялини. Вік одного з дубів – близько 600 років. А чого варта цукрова гірка.

Замок гармонійно вписується в місцевий ландшафт. Хоч він неодноразово переходив з рук в руки, проте всі його власники внесли свій вклад у красу цієї споруди. Останнім з них був цукровий магнат Леопольд Кеніг.

Про замок складено багато легенд, найвідоміші з них – про цукрову гірку та камінь Кохання. Перша оповідає про те, як багатий цукрозаводчик пристрасно закохався в місцеву красуню та одружився з нею. Незабаром молода дружина почала танути на очах. Лікарі поставили їй страшний діагноз — сухоти (туберкульоз легенів). Ліків від цієї недуги не було. Саме для коханої Кеніг наказав розбити дендропарк. Під час прогулянок дружина Кеніга дихала особливим цілющим повітрям, просоченим травами, та відчувала себе набагато краще. Була посаджена прекрасна липова алея, що збереглася до сьогоднішнього дня. Дивно, що гілки лип цієї алеї не розходяться в сторони, а ростуть вертикально, як тополі.

Знаючи, що дружині залишилося мало часу, Кеніг ні в чому їй не відмовляв, виконував всі її примхи. Одного разу молода дружина виявила бажання покататися влітку на санках. Чоловік наказав засипати її улюблену гору тоннами цукру, і вона каталася тут з місцевою дітворою.

Легенда про камінь кохання гласить, що Кеніг часто відправляв свою дружину на морські курорти. Сам він був заклопотаний справами, тому не міг її супроводжувати. В одній із поїздок у красуні зав’язався бурхливий роман, який закінчився зрадою. Хоч чоловік про все дізнався, але не став дорікати дружині. Він просто наказав привезти той самий кам’яний валун, де зрадниця вдавалася до любовних утіх, та встановив його в саду. Це був німий докір та нагадування про подружню невірність.

Шарівський замок оповитий казками та легендами, але відомо одне, що той, хто потрапляє туди, ніби поринає у ці далекі часи, а потім ще довго згадує його чарівність. У день свого весілля приїзджають сюди і молоді пари, які вірять, що побувавши на цьому місці, кохання між ними буде назавжди.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *