Трагедія на ЧАЕС… Пам’ятаємо… - Ukraine3m

Трагедія на ЧАЕС… Пам’ятаємо…

Минуло тридцять років з того дня, коли сталася найбільша техногенна аварія в історії людства: 26 квітня 1986 року о 1.23 за київським часом вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Тогочасне керівництво УРСР, під тиском Москви, певний час замовчувало факт катастрофи і її наслідки. У результаті населення Швеції швидше дізналося про Чорнобильську трагедію, ніж українці. Верхом цинізму і злочину була Першотравнева демострація в Києві, в якій брали участь діти. Звичайно, діти простих киян, бо партноменклатура своїх діток вивезла в безопасне місце. Про небезпеку радіоактивного опромінення було оприлюднено 5 травня, на дев’ятий день після катастрофи. До цього дня засоби масової інформації – і республіканські, і центральні, переконували, що загрози для здоров’я немає.

Ізолювати реактор, що продовжував випромінювати радіацію, і запобігти подальшому забрудненню грунту, вдалося лише через три тижні при допомозі 4 тисяч тонн піску, бору, свинцю і глини. З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч людей.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним “саркофагом”, збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдат, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі й аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

Число людей, які загинули від радіоактивного випромінювання та викликаних ним хвороб, важко підрахувати, адже кожен рік число жертв страшної трагедії збільшується. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.

Аварія на ЧАЕС мала для України й значні економічні та екологічні наслідки. З господарського обігу було вилучено 190 тис. га землі. Жертвою радіоактивного зараження стали понад тисячі українських міст і сіл.

ФЛОРА І ФАУНА 30 РОКІВ ПОТОМУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *