Український оберіг – писанка! - Ukraine3m

Український оберіг – писанка!

Страсний тиждень – час приготування до Великодніх свят. Одним з елементів підготовки є виготовлення писанок. Зараз дехто вважає, що коли країна преживає нелегкі часи, на такі дрібниці нема часу. Та чи насправді це дрібниці? І чому треба писати писанки?!

Писанка – це не лише витвір мистецтва, а й прекрасний оберіг наших осель. Писанки бувають різними: власне писанка, дряпанка, крашанка. Можуть бути як окрасою великоднього столу (на варених яйцях), так і оберегом (на видутих яйцях, які могли зберігатися дуже довго). Орнаменти писанок – найрізноманітніші! Саме ж мистецтво писанки настільки розвите, що у Коломиї навіть створено музей писанки, де можна поринути в таїну писанкарства.

Українська писанка є одним із тих генетичних кодів національної ментальності, який дійшов до нас з давніх-давен, а якщо точніше, то ще з часів Київської Русі, а писанкарство – одна з найпоширеніших великодніх традицій України. Хоч воно було у багатьох народів, проте в українців набуло особливого, навіть ритуального значення.

Не зважаючи на плин часу, радянські заборони, українці, зуміли зберегти й примножити цю прекрасну традицію і впевнені, що передамо її нашим дітям. І нехай вона об’єднує не лише наші родини, я й усіх українців!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *